Tegoroczne obchody „Dni Końskich” już za nami. Liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów, nowa lokalizacja i piękna pogoda sprawiły, że na święto naszego miasta, które celebrowaliśmy po raz 23. przybyły prawdziwe tłumy.

W piątek 19 sierpnia br. poznaliśmy laureatów Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Konecka Glorietta”. Przyznanie tej nagrody ma na celu uhonorowanie osób fizycznych, prawnych, organizacji i innych podmiotów działających na rzecz rozwoju gminy Końskie w celu wyróżnienia ich zasług, wybitnych osiągnięć i aktywności. Wydarzenie poprowadził Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Nagrodzeni odebrali z rąk gospodarza naszego miasta burmistrza Krzysztofa Obratańskiego oraz członków Kapituły piękne statuetki oraz listy gratulacyjne w następujących kategoriach:

KULTURA:Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich
(za działalność w zakresie rozwoju kultury w gminie Końskie)

SPORT, TURYSTYKA i REKREACJA:Konecki Klub Karate Kyokushin
(za znaczące osiągnięcia sportowe oraz wkład w rozwój sportu w gminie Końskie)

EDUKACJA:Lilianna Saik
(za wybitne osiągnięcia i zasługi w dziedzinie edukacji)

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ:Firma Wielobranżowa „Drewdom” Marcin Świercz
(za znaczące osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości)

DYNAMICZNY i GOSPODARCZY ROZWÓJ GMINY KOŃSKIE:
Odlewnia Żeliwa Orzechowscy s.k.a.
(za znaczący wkład w rozwój gospodarczy Gminy Końskie)

Firma Metal – Handel Sp. j. Jacek Galas i Piotr Galas
(za znaczący wkład w rozwój gospodarczy Gminy Końskie)

NAGRODA SPECJALNA:
Tadeusz Nowakowski (za działalność społeczną w zakresie ochrony przeciwpożarowej)

Marek Rożej (za osiągnięcia i zasługi dla promocji gminy Końskie)

Anna Wiaderna (za wkład w kultywowanie tradycji obrzędów i obyczajów ludowych Ziemi Koneckiej)

NAGRODA HONOROWA: „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Końskich
(za całokształt działalności oraz znaczący wkład w rozwój gminy Końskie)

Jednym z wydarzeń towarzyszących piątkowym obchodom był wernisaż prac Iwony Ambroszczyk pt. „Letnie impresje”. Na wystawie zorganizowanej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego spotkali się miłośnicy talentu koneckiej malarki. W bogatym programie znalazły się również rozgrywki sportowe i festiwal kolorów.

Drugi dzień obchodów to przede wszystkim sportowa rywalizacja, występy solistów koneckiego domu kultury i koncerty zespołów. Na scenie zaprezentowała się grupa muzyczna Rabel Sky ze słowackiej Šali, która jest naszym miastem partnerskim. Uroczystego otwarcia Dni Końskich dokonał Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie w towarzystwie swoich zastępców Krzysztofa Jasińskiego i Marcina Zielińskiego, przedstawicieli miast partnerskich ze Słowacji i Węgier, posła Piotra Wawrzyka, samorządowców, prezesów i dyrektorów koneckich jednostek. Tego dnia wystąpił również zespół „Z Deka Franty” i „Hash Cookie”. Na scenie zaprezentowała się drużyna Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej. Gwiazdą wieczoru był Afromental. Już od pierwszych dźwięków tłumnie zgromadzona publiczność entuzjastycznie przyjęła muzyków, którzy odwdzięczyli się niesamowitą energią ze sceny.

Niedzielne popołudnie zdominowały również sport i dobra muzyka. W bloku występów estradowych zaprezentowali się wokaliści ze Studia Piosenki Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, Big Band Domu Kultury w Końskich, Dominika Wróbel z zespołem i zespół HOOK. Na scenie mogliśmy zobaczyć także drużynę seniorów Neptuna Końskie, a młodym piłkarzom zostały wręczone nagrody za udział w zmaganiach organizowanych przez Akademię Piłkarską Champions Końskie. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dni Końskich był koncert Natalii Kukulskiej. Publiczność bawiła się doskonale w rytm przebojów tej znanej piosenkarki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia święta naszego miasta.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support