W środę, 24 lipca, w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Końskich odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie przez Wojewodę Świętokrzyskiego – Panią Agatę Wojtyszek oraz Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego w obecności Skarbnika Miasta i Gminy Końskie Beaty Lis.

Budowa drogi gminnej łączącej ulicę Zachodnią z ulicą Gimnazjalną w Końskich rozpoczęła się 5 lutego br. podpisaniem umowy z Wykonawcą zadania – firmą Bakamex z Kielc. Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi gminnej o długości 745,88 m, w tym budowę: chodnika, ścieżki rowerowej, dojazdu do lądowiska dla śmigłowców, oświetlenie uliczne. Wartość robót wyniesie 2 594 094,58 zł, z czego 1 297 047,00 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nowa infrastruktura drogowa na pewno będzie atutem tego obszaru. Niewątpliwie ułatwi oraz podniesie komfort dojazdu oraz skróci czas przejazdu użytkowników. Najważniejszym jednak przesłaniem dla budowy przedmiotowej drogi jest stworzenie alternatywnego dojazdu do Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich oraz lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga ta poprawi efektywność i sprawność działań nie tylko służb ratownictwa medycznego, ale także straży pożarnej i policji, a dzięki poprawie płynności ruchu diametralnie skróci się czas dotarcia do potrzebujących. Warto również nadmienić, że w chwili obecnej szpital świadczy usługi zdrowotne dla wszystkich mieszkańców powiatu, czyli dla ponad 80 tys. osób, a dojazd do placówki odbywa się poprzez drogę powiatową, która stanowi jedyny dojazd do szpitala.

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to 30.09.2019 r.

 

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support