W piątek 10 lutego br. w Galerii DeK odbył się wernisaż prac plastycznych dzieci uczestniczących w zajęciach Koła Plastycznego w koneckim Domu Kultury. Przedstawione prace są podsumowaniem semestru jesienno-zimowego.

Praca z uczniami prowadzona jest w czasie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych w domu kultury przez instruktor Kamilę Dobrowolską, w 4 grupach podzielonych wiekowo (6-7,7-8, 8-9,9-13). Zajęcia dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości młodych artystów. Jak mówi instruktor Kamila Dobrowolska „Technika prac jest najróżniejsze, przede wszystkim żeby dzieci się nie nudziły, by mogły poznać również inne sposoby niż tylko malowanie kredkami i farbami. Na zajęciach staramy się lepić, z rożnych materiałów wykonywać prace, wśród których jest papieroplastyka, są kredki, jest malarstwo i  grafika”.
Na wystawie zaprezentowane zostały prace 50 uczniów w różnych technikach plastycznych. Przybyło mnóstwo dzieci wraz z rodzinami, wśród oglądających był również Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński.
Dzieci były dumne, zadowolone i podekscytowane ze swojej pierwszej, prawdziwej wystawy. Zapraszamy do obejrzenia prac do końca lutego.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support