14 października każdego roku przypada święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji w piątek, 11 października br., w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Końskich, odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, związków zawodowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, rodzice oraz dzieci.

Wszystkich przybyłych powitała Pani Anna Puszka Dyrektor Przedszkola nr 2 w Końskich. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański w imieniu własnym oraz Samorządu Miasta i Gminy Końskie złożył nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzenia z okazji ich święta. W swoim przemówieniu podkreślił szczególną rolę, jaką edukacja odgrywa w rozwoju młodych pokoleń naszych mieszkańców. Podziękował równocześnie za zaangażowanie i pasję nauczycieli w przekazywaniu wiedzy i wychowywaniu uczniów. Do składania życzeń dołączyli również Piotr Wawrzyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, Agata Wojtyszek Wojewoda Świętokrzyski oraz Karolina Orłowska – Carmenate Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Końskich.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznane zostały Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. W tym roku wyróżnieniem tym uhonorowano 13 dyrektorów szkół i przedszkoli oraz 28 nauczycieli.

W tym szczególnym dniu odbyło się również ślubowanie z okazji nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Sześć koneckich nauczycielek odebrało z rąk burmistrza Krzysztofa Obratańskiego akty nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego, a były to: Anna Rogalska z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, Anna Kaczmarska, Katarzyna Stolarska, Agata Kochel i Paulina Stępień ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich oraz Monika Gilewska z Przedszkola nr 3 w Końskich.

Uroczystość, którą poprowadziła Pani Karolina Michalska z Przedszkola nr 3 w Końskich, uświetniły występy przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Końskich. Radosny program artystyczny przygotowały nauczycielki Barbara Bednarska, Anna Seredi Beata Janus. W podziękowaniu za swój występ dzieci otrzymały z rąk burmistrza słodki upominek.

Wykaz nagrodzonych:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich:
– Danuta Antosik
– Marta Długosz
– Kinga Ferensztajn
– Izabela Głowińska
– Dorota Kowalska
– Ewelina Malasińska
– Monika Ślifierz
– Beata Milczarek
– Anna Grotomirska
– Jarosław Drzazga – dyrektor

Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich:
– Maria Tkaczyk
– Ewa Salagierska
– Grażyna Jakubowska
– Katarzyna Tymowska-Kowalska
– Małgorzata Krakowiak
– Jacek Szmit – dyrektor

Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie
– Iwona Kasielska
– Beata Zbróg – dyrektor

Szkoła Podstawowa w Kopaninach
– Anna Fidor

Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
– Elżbieta Połeć
– Paweł Milcarek – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach
– Barbara Makuch – dyrektor

Zespól Placówek Oświatowych w Nieświniu
– Iwona Kmiecik

Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie
– Ewa Szczepanik – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie
– Ewa Kowalczyk
– Izabela Garbacz

Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
– Agnieszka Polakowska
– Matylda Pietrusiewicz
– Iwona Brzezińska
– Justyna Soja-Sadowska
– Justyna Dziuba
– Czesław Staciwa – dyrektor

Przedszkole nr 1 w Końskich
– Halina Wachowicz – dyrektor

Przedszkole nr 2 w Końskich
– Anna Puszka – dyrektor

Przedszkole nr 3 w Końskich
– Magdalena Plaskota
– Barbara Gawrońska – dyrektor

Przedszkole nr 4 w Końskich
– Teresa Muszyńska
– Dorota Chamczyk – dyrektor

Przedszkole nr 5 w Końskich
– Dorota Choińska
– Renata Sielska – dyrektor

Przedszkole nr 6 w Końskich
– Małgorzata Dąbrowska – dyrektor

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support