Ustawą z 23 października 2018 r. o Funduszu Dróg Samorządowych powołany został nowy mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych. Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Gmina Końskie skutecznie ubiega się o dofinansowanie zadań z Funduszu Dróg Samorządowych. W 2019 r. otrzymała dofinansowanie na realizację 10 inwestycji drogowych na łączną kwotę 16 107792,76 zł, w tym dofinansowanie wyniosło 9 963 314,00 zł.

Z kolei w 2020 r. Gmina otrzymała dofinansowanie na realizację 6 przedsięwzięć na kwotę 12 760 031,00 zł.

 

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support