W dniu 9 listopada br. już po raz dziesiąty Burmistrz Miasta i Gminy Końskie, nagrodził najlepszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Końskie.

Wśród 12 stypendystów znaleźli się laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach w roku szkolnym 2021/2022. By otrzymać stypendium młodzież musiała również zdobyć niezwykle wysoką średnią ocen.

W gościnnych progach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie, pojawili się stypendyści wraz ze swoimi rodzicami, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskimi i Marcinem Zielińskim oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Końskich Leszek Stanek. Ponadto w uroczystości uczestniczyli dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie Dariusz Kowalczyk oraz pracownicy Wydziału Edukacji koneckiego magistratu. Wszystkich przybyłych powitała Agata Kochel nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich.

Wyróżnieni uczniowie odebrali stypendia naukowe i gratulacje z rąk burmistrzów i przewodniczącego komisji oświaty. Gospodarz uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, nie szczędził ciepłych słów pod adresem nagrodzonych oraz ich opiekunów: „Mamy dzisiaj w sumie 12 młodych ludzi, którzy słusznie mogą być nazwani dumą Końskich, ponieważ przed nimi jest przyszłość. Pokazali to swoimi osiągnięciami i mam nadzieję, że stypendia będą pewną próbą wypromowania wzorca uczniowskiej pracy, ale i próbą gratyfikacji za te osiągnięcia dla samych zainteresowanych”.

Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali:

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia:
1. Michalina Markiewicz Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
2. Aleksandra Rachuna Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
3. Ada Kowalska Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli
4. Alicja Komisarska Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli.

Stypendium za wyniki w nauce:
1. Adam Domagała Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
2. Szymon Popielski Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
3. Lena Ciszek Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
4. Paweł Gil Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
5. Anna Węglińska Szkoła Podstawowa w Bedlnie
6. Aleksandra Lesiak Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli
7. Marta Marczyńska Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli
8. Aleksander Kubicki Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli.

Wydarzenie uświetniły występy wokalne i recytatorskie uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich: Amelii Kucharskiej, Anny Dziubińskiej,Diany Domaradzkiej oraz Dominiki Werens.

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support