W dniu 23 października br. już po raz jedenasty Burmistrz Miasta i Gminy Końskie, nagrodził najlepszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Końskie.

Wśród 12 stypendystów znaleźli się laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach w roku szkolnym 2022/2023. By otrzymać stypendium młodzież musiała również zdobyć niezwykle wysoką średnią ocen.

W gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, pojawili się stypendyści wraz ze swoimi rodzicami, dyrektorzy szkół oraz Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek, dyrektor koneckiej „jedynki” Paweł Milcarek oraz pracownicy Wydziału Edukacji koneckiego magistratu. Wszystkich przybyłych powitała Agata Kochel nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich.

Wyróżnieni uczniowie w obecności rodziców odebrali stypendia naukowe i gratulacje z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyny Milczarek. Burmistrz nie szczędził ciepłych słów pod adresem nagrodzonych oraz ich opiekunów.

Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023 otrzymali:

Stypendium za wybitne osiągnięcia ucznia:
1. Gabriela Bigorajska, uczennica Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli
2. Malwina Narożnicka, uczennica Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli
3. Jakub Frączyk, uczeń Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli
4. Marta Prawda, uczennica Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli.

Stypendium za wyniki w nauce:
1. Maja Kwiecińska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich
2. Pola Musiał, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich
3. Marta Marczyńska, uczennica Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli
4. Maria Juszczyk, uczennica Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli
5. Antoni Centkowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich
6. Adam Ferensztajn, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich
7. Wojciech Malasiński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich
8. Kacper Młodawski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich.

Wydarzenie uświetniły występy wokalne i recytatorskie uczennicze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich: Oliwii Słowińskiej, Hanny Witkowskiej, Emilii Pawłowskiej, Natalii Małeckiej, Kornelii Stępień i Alicji Michalczyk, a o wystrój sceny i oprawę muzyczną zadbali nauczyciele: Agata Kochel i Michał Augustyniak.

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support