W czwartek w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich miało miejsce podpisanie porozumienia na linii gmina Końskie – Koneckie Stowarzyszenie Sportowe Piłki Ręcznej, w myśl którego samorząd przekaże 10 tysięcy złotych na rzecz wyjazdu juniorów KSSPR na 1/16 Finału Mistrzostw Polski w Płocku.

Przypomnijmy, że „Konie” zbierały środki na ten cel przez zbiórkę internetową.

Finały 1/16 Mistrzostw Polski odbędą się w Płocku już w najbliższy weekend (5-7 lutego). KSSPR Końskie po przejściu wojewódzkich eliminacji trafił do grupy A, gdzie zawalczy o awans z drużynami Orlen Wisła Płock, SPR Górnik II Zabrze oraz Gwardia II Opole. Gospodarzem meczów w grupie A będzie drużyna z Płocka.

Klubowi udało się do tej pory zebrać 6 tysięcy złotych poprzez zbiórkę internetową –„Ta zbiórka nie wygasa. Jeżeli np. uda nam się awansować dalej to wykorzystamy te pieniądze. Na pewno zostaną one dobrze zagospodarowane na rzecz naszych juniorów. Dzięki temu prezentowi od gminy jesteśmy bezpieczni finansowo na ten wyjazd. To bardzo miła niespodzianka, jesteśmy bardzo wdzięczni.
Teraz liczymy na dobry wynik sportowy” – mówi nam Andrzej Kos, prezes KSSPR Końskie.

10 tysięcy złotych w imieniu samorządu na ręce prezesa Kosa, wiceprezesa Kamila Kosmala oraz trenera Michała Przybylskiego przekazał burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański. W myśl porozumienia grant ma być przeznaczony między innymi na zakwaterowanie, wyżywienie i transport kadry na wspomniane mistrzostwa.

Jak informuje gmina Końskie to dodatkowe środki celowe, bo oprócz tego klub otrzymuje pieniądze co roku na szkolenie dzieci i młodzieży z różnych gminnych programów. W ubiegłym roku było to około 126 tysięcy złotych.

źródło: tkn24

porozumienie-ksspr porozumienie-ksspr porozumienie-ksspr porozumienie-ksspr porozumienie-ksspr porozumienie-ksspr porozumienie-ksspr

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support