Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski oraz Dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Marszałkowskim – Jacek Sułek byli w dniu 7.07.2020 r. gośćmi Krzysztofa Obratańskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Końskie podczas uroczystego podpisania umowy na Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, dofinansowane przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że całość przedsięwzięcia tj.:budowa ulicy Mostowej w Końskich (odcinek od ul. Armii Krajowej do ul. Zielonej), przebudowa infrastruktury drogowej na potrzeby utworzenia centrum przesiadkowego przy ul. Wojska Polskiego w Końskich oraz zakup 7 sztuk niskoemisyjnych autobusów klasy MINI zostały zrealizowane przez Gminę Końskie już na początku 2020 roku.

Ponadto, dzięki uzyskanym w postępowaniach przetargowych oszczędnościom, w dniu 03.03.2020 r. podpisano umowę na dostawę 2 sztuk niskoemisyjnych autobusów klasy MAXI IVECO BUS za łączną kwotę 2 127 900,00 zł. Autobusy te są niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone m.in w: klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, nagłośnienie z zapowiedziami przystanków, ładowarki USB i monitoring. W dniu 25 czerwca br. gmina dokonała odbioru tych pojazdów.

Wartość wszystkich zadań zrealizowanych w ramach projektu opiewa łącznie na kwotę ponad 8 mln złotych, z czego fundusze pozyskane z Unii Europejskiej przez gminę Końskie stanowią dofinansowanie wysokości blisko 7 mln złotych.

autobusy autobusy autobusy autobusy autobusy

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support