Dzień 21 września 2023 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów i pracowników Zespołu Placówek Oświatowych w Bedlnie. Po wielu latach oczekiwań przy szkole powstała nowoczesna hala sportowa.

Z tej okazji zorganizowano Turniej Szkół Wiejskich w mini-piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Uczniowie trzech szkół, Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie, Zespołu Placówek Oświatowych w Modliszewicach oraz gospodarze z Bedlna, rozegrali świetne mecze pod okiem swoich nauczycieli wychowania fizycznego.

O godzinie 11.30 rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Anna Krupka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, proboszcz tut. parafii ks. Sławomir Matyga, a także liczni samorządowcy, sołtysi, wykonawcy hali oraz rodzice.

Po uroczystym przecięciu wstęgi głos zabrał dyrektor szkoły, pan Sławomir Drzazga, który podkreślił znaczenie aktywności fizycznej dla młodych ludzi. Pan burmistrz Krzysztof Obratański zaznaczył także, że powstanie tak nowoczesnego obiektu nie obyło się bez problemów, jednak trud i starania przyniosły wymierne efekty. Minister Anna Krupka w swoim przemówieniu odniosła się do znaczenia przyszkolnej infrastruktury sportowej, która jest inwestycją w rozwój młodych ludzi.

Wydarzenie uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów oraz przedszkolaków Zespołu Placówek Oświatowych w Bedlnie. Akademia rozpoczęła się w sposób nietypowy – mianowicie wspólnym tańcem-gimnastyką. Uwagę przykuwała również dekoracja wykonana przez nauczycieli ZPO. Słowo „sport” zostało połączone ze skojarzeniami takimi jak: siła, przyszłość, odwaga, rozwój, trud.

Hala sportowa stanowi dopełnienie nowoczesnego kompleksu edukacyjnego, który przez kolejne lata będzie służył następnym pokoleniom uczniów i mieszkańców.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support