Jak czytamy na stronach gov.pl Profil zaufany to bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji. Profil zaufany działa jak odręczny podpis. Możesz dzięki niemu wysyłać przez internet dokumenty i wnioski do różnych urzędów.

 

Wniosek o Profil zaufany można założyć przez Internet, by go używać trzeba go jeszcze potwierdzić. Całkowicie bez wychodzenia z domu można tego dokonać mając dostęp online do konta bankowego w jednym z banków.

 

Wniosek o Profil zaufany złożysz na tej stronie, (poniżej opis 3 widocznych tam dróg uzyskania Profilu zaufanego, stan na 2020-03-17)

 • Formularz online – musisz wypełnić krótki formularz i podać w nim podstawowe dane. Następnie konieczna jest wizyta w jednym z punktów potwierdzających (wszystkie jednostki ZUS i Urzędy Skarbowe w Polsce oraz niektóre urzędy) w Końskich Profil zaufany potwierdzisz w tych instytucjach:
  • Urząd Miasta i Gminy w Końskich, ul. Partyzantów 1
  • Urząd Skarbowy w Końskich, ul. Marsz. Piłsudskiego 156 B
  • ZUS Inspektorat w Końskich, ul. Partyzantów 50

  jeżeli chcesz potwierdzić swój profil w innym miejscu znajdź najbliższy punkt potwierdzający

 • Banki i inni dostawcy – jeśli masz dostęp do konta online w jednym z wyszczególnionych banków. Jeśli wszystko zadziała nie będzie konieczności odwiedzania punktu potwierdzającego
 • e-dowód – jeśli posiadasz nowy dowód (trzeba  posiadać czytnik do e-dowodu oraz zainstalować oprogramowanie do obsługi e-dowodu)

 

Profil zaufany można również uzyskać dodatkowo tworząc konto a platformie ePUAP.

 

więcej informacji:

 

Jeżeli wybiorą Państwo nasz urząd prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty pod nr 41 372 32 49 – pracownicy poinformują w jaki sposób odbywa się u nas potwierdzanie Profilu zaufanego w związku z zagrożeniem koronawirusem.

 

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support