Konecczanie mogą już na dobre poczuć atmosferę zbliżających się świąt, a to dzięki pierwszemu w naszym mieście jarmarkowi bożonarodzeniowemu, którego inauguracja odbyła się w dniu 6 grudnia br. na zrewitalizowanym rynku w centrum Końskich.

Dzień ten był też wspaniałą okazją do rozświetlenia miejskiej choinki.

Wokół bożonarodzeniowego drzewka, pomimo deszczowej aury, zgromadzili się niezwykle tłumnie mieszkańcy naszego miasta. W uroczystości, którą poprowadziła Anna Wiaderna z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka wraz z wiceprzewodniczącą Reginą Maciejczyk, radni, ks. dziekan Jacek Wieczorek, dyrektorzy przedszkoli oraz przede wszystkim przedszkolaki.

Dzieci z Przedszkola nr 3 w Końskich ubrane w piękne świąteczne stroje przedstawiły radosny, mikołajkowy program artystyczny. W tym dniu nie mogło zabraknąć oczywiście wizyty św. Mikołaja, który tym razem przybył do najmłodszych bryczką.

Po zapaleniu lampek na choince burmistrz Krzysztof Obratański złożył wszystkim świąteczne życzenia: „Na to Boże Narodzenie wszystkim nam, mieszkańcom miasta i gminy Końskie, ale i wszystkim gościom pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia – by spełniły się nie tylko marzenia, pragnienia, plany, ale i by odeszły od nas wszystkie zagrożenia, które są tak blisko, dochodzą do naszej granicy. Niech Boże Narodzenie przyniesie szczęście i miłość w rodzinach. Niech będzie pokój w Polsce i na świecie. Wszystkiego najlepszego!”

Na zakończenie wszyscy otrzymali z rąk św. Mikołaja i jego pomocników słodki poczęstunek.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia jarmarku bożonarodzeniowego, który potrwa jeszcze do niedzieli. Na stoiskach każdy może znaleźć coś dla siebie. Wybór asortymentu jest naprawdę duży – od pieczonego na oczach odwiedzających chleba, po potrawy świąteczne czy piękne bożonarodzeniowe ozdoby. Serdecznie zapraszamy!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support