Wyjątkową okazję do świętowania miał Zespół Ludowy „Rogowianka” z Rogowa. 16 czerwca 2016 r. w restauracji „Leliwa” odbył się jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia swojej działalności.

Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego Zespołu, gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, wicestarosta konecki Andrzej Marek Lenart, członek zarządu Starostwa Powiatowego w Końskich Dorota Duda, radni Rady Miejskiej w Końskich, radni Rady Powiatu, rodzina i przyjaciele. Obecni byli także przedstawiciele instytucji i organizacji owocnie współpracujących z „Rogowiankami”. Z gratulacjami przybyła również posłanka Marzena Okła – Drewnowicz. Koncert rozpoczął się przypomnieniem historii zespołu, związanych z nim anegdot, występów artystycznych, który poprowadziła kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Rogowie, Urszula Nowicka. Początki Zespołu Ludowego „Rogowianka” sięgają lat 80 – tych. Zespół Ludowy od kilkudziesięciu lat pielęgnuje i chroni od zapomnienia perły polskiego folkloru, występuje na regionalnych i ogólnopolskich przeglądach oraz festiwalach. Krótką historię zespołu oraz podziękowanie przedstawiła także długoletnia kierownik „Rogowianki” pani Marcela Lagner. Obecnie kierownikiem Zespołu Ludowego „Rogowianka” jest pani Krystyna Ziemnica. Jubilatki w trakcie koncertu zaprezentowały swój dorobek artystyczny zarówno ten sprzed 30 lat jak i obecne utwory oraz przyśpiewki ludowe. Nie zabrakło również utworów pochodzących z naszego regionu, a także własnych kompozycji. Gościnnie dla zespołu zaśpiewała zaprzyjaźniona z zespołem a także pochodząca z Rogowa Aldona Pietrzak.

Po części artystycznej przyszedł czas za życzenia i gratulacje. W tym dniu Jubilatki odbierały same ciepłe słowa i okolicznościowe prezenty.

Burmistrz Krzysztof Obratański serdecznie pogratulował Jubilatkom – wszystkim obecnym i byłym Członkom Zespołu Ludowego „Rogowianka” z Rogowa oraz życzył dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w krzewieniu kultury, ciągłego poszukiwania oraz doskonalenia swojego kunsztu. Dodatkowym prezentem – niespodzianką, którą podarował burmistrz dostojnym Jubilatkom jest wycieczka do Chęcin.

Dziękując Wam dostojne Jubilatki za całokształt dotychczasowej pracy artystycznej i społecznej, upowszechniający rozwój kultury, życzymy aby Wasz zapał i motywacja nadal trwały i umacniały się przez kolejne takie jubileusze.

Jubileuszowe spotkanie zakończyła degustacja okolicznościowego tortu oraz wspólne śpiewanie.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support