W dniu 17 października 2021 r. Miejski Klub Sportowy NEPTUN „MKS-NEPTUN” Końskie świętował jubileusz 75-lecia istnienia, który był wspaniałą okazją do licznych wspomnień oraz podsumowań.

Uroczystości rozpoczęły się w samo południe meczem pokazowym Oldbojów Neptuna vs Grzegorz Piechna i Przyjaciele. W tym spotkaniu najważniejsza była dobra zabawa, wynik był tu sprawą drugorzędną. Warto jednak poinformować, że mecz wygrali Oldboje Neptuna wynikiem 3:2.

Po meczu odbyło się oficjalne otwarcie i przywitanie przybyłych gości wśród których znaleźli się m.in.: Michał Gębura reprezentujący prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach Mirosława Malinowskiego, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego Zbigniew Kowalczyk. Przypomniano historię Klubu, w której nie mogło zabraknąć informacji o najważniejszych sukcesach Neptuna, czyli grze seniorów w III lidze oraz juniorów w Centralnej Lidze. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych zawodników, trenerów i działaczy Klubu.

Jubileusz był także okazją do wręczenia nagród i odznaczeń. Osoby, które w wyjątkowy sposób przysłużyły się do rozwoju i sukcesów Klubu otrzymały z rąk przedstawiciela Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Michała Gębury odznaki.

ODZNAKA PZPN
1. Ślifierz Zbigniew (Srebrna odznaka PZPN)
2. Grot Jan ( brązowa odznaka PZPN)

ODZNAKA ŚZPN
1. Telka Grzegorz (złota odznaka ŚZPN)
2. Mazurowicz Paweł (Złota odznaka ŚZPN)
3. Białas Zygmunt (srebrna odznaka ŚZPN)
4. Jarząb Arkadiusz (srebrna odznaka ŚZPN)
3. Kania Zenon (srebrna odznaka ŚZPN)
4. Kluska Wawrzyniec (srebrna odznaka ŚZPN)
5. Sztandera Andrzej (srebrna odznaka ŚZPN)
6. Wiklak Jan (srebrna odznaka ŚZPN)
7. Wojna Jan (srebrna odznaka ŚZPN)
8. Ślifierz Andrzej (brązowa odznaka ŚZPN)

Prezes Neptuna Bartłomiej Gad wręczył natomiast grawertony dla byłego piłkarza i działacza, a obecnie wiceburmistrza Końskich Krzysztofa Jasińskiego, byłego prezesa Klubu Grzegorza Telki oraz doświadczonego trenera Zbigniewa Ślifierza.

Nie mogło w tym dniu zabraknąć gratulacji od przybyłych gości. Wiceburmistrz Krzysztof Jasiński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Końskich Piotrem Słoką przekazali władzom Neptuna okolicznościowy grawerton oraz czek w wysokości 6 000 zł

Ostatnim akcentem tego święta był mecz w ramach Hummel IV Ligi pomiędzy drużynami NEPTUN Końskie – Olimpia Pogoń Staszów. Spotkanie to wygraliśmy wynikiem 3:2

W niedzielę działo się również dużo wokół boiska piłkarskiego. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dziebałtowie serwowały swojskie pyszności, a przybyli na wydarzenie mogli częstować się przygotowanymi przez działaczy Klubu kiełbaskami z grilla oraz ciepłymi i zimnymi napojami. Dla najmłodszych przygotowano strefę animacji z dmuchanym zamkiem oraz watą cukrową. Z kolei Uniwersytet Trzeciego Wieku z Końskich zaprezentował pokazowy trening fitness pod okiem Pani Katarzyny Cieślak.

Obchody zorganizowane były pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację tego przedsięwzięcia!

Zdjęcia tkn24

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support