Skoro święta Bożego Narodzenia za pasem, na ulicach naszego miasta w pełnym blasku zajaśniały świąteczne ozdoby. Konecczanie mogą już na dobre poczuć atmosferę zbliżających się świąt, również dzięki miejskiej choince, która rozbłysła 4 grudnia w Parku Miejskim w Końskich.

Wokół bożonarodzeniowego drzewka zgromadziły się ubrane w piękne mikołajkowe stroje przedszkolaki. W takim dniu nie mogło zabraknąć św. Mikołaja, który przygotował różne niespodzianki, a o smakołyki dla najmłodszych zadbał burmistrz.

W zabawie przy choince uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim oraz Marcinem Zielińskim, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Końskich Regina Maciejczyk a także Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek.

Tuż przed zapaleniem światełek na choince, wszyscy wspólnie ze św. Mikołajem, z wielkim zaangażowaniem wieszali wykonane własnoręcznie przez przedszkolaki ozdoby choinkowe. Po zapaleniu lampek na choince burmistrz Krzysztof Obratański złożył wszystkim świąteczne życzenia.

W tym roku wydarzenie było dużo skromniejsze i miało znacznie ograniczoną formę z uwagi na obowiązujące obostrzenia dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, mimo to wierzymy, że klimat świąt wszystkim się udzielił.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support