Za nami kolejna edycja Kaziuków Koneckich. W poniedziałek 13 czerwca br. już po raz czwarty obchodziliśmy święto patrona powiatu koneckiego – błogosławionego ks. Kazimierza Sykulskiego.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się pokazem filmu poświęconego postaci ks. Sykulskiego. Po mszy św. koncelebrowanej przez ks. dziekana Andrzeja Zaparta oraz ks. Jacka Maroszka uczestnicy uroczystości udali się na plac przy kolegiacie św. Mikołaja, gdzie odbyła się kolejna część obchodów. Wszystkich przybyłych powitał Starosta Konecki Bogdan Soboń. Gminę Końskie reprezentował burmistrz Krzysztof Obratański oraz jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.

W bloku artystycznym przygotowanym przez poszczególne gminy powiatu koneckiego wystąpili m.in. młodzi artyści z naszej gminy. Dzieci z Przedszkoli Samorządowych nr 2, 3 i 7 w Końskich ubrane w piękne stroje zatańczyły poloneza. Nowoczesne układy taneczne zaprezentowali wychowankowie Studia Tańca „Point” w Stadnickiej Woli. Na zakończenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Mały Dziebałtów” w repertuarze ludowym. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć stoisk promocyjnych. Na stoisku gminy Końskie mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę pokonkursową pt. „Zanurzeni w przyrodzie” przygotowaną przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Końskie, wziąć udział w konkursie wiedzy o naszej gminie oraz posmakować bigosu.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support