W ostatnich dniach pojawiły się informacje o fałszywych ankieterach na terenie powiatu koneckiego, którzy podają się za pracowników Urzędu Statystycznego w Kielcach. Przypominamy, że w ramach Programu Badań Statystycznych Statystyki Publicznej na terenie całego kraju przeprowadzane są różnego rodzaju badania ankietowe. Za ich realizację i koordynację na terenie naszego województwa odpowiada Urząd Statystyczny w Kielcach. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, aby nie dać się oszukać osobom podszywającym się pod pracowników instytucji publicznych, czy firm.


Jak rozpoznać ankietera statystycznego?
Każdy ankieter musi posiadać legitymację służbową oraz specjalne upoważnienie do przeprowadzania badań ankietowych.
Uwaga: Ankieter nie prosi o okazanie dokumentów, nie zbiera pieniędzy inie prosi o dokonanie jakiejkolwiek wpłaty na rachunek bankowy, nie prosi o podpisywanie żadnych dokumentów,nie pyta także o numer Państwa konta.
W jaki sposób sprawdzić ankietera statystycznego?
Tożsamość ankieterów na terenie województw świętokrzyskiego można sprawdzić samemu!
wystarczy zadzwonić pod numer 41 24-99-638
lub
wysyłać email e.tomczyk@stat.gov.pl – kierownik Wydziału Badań Ankietowych p. Ewa Tomczyk.
Szczegółowe informacje na temat wszystkich ankieterów realizujących badania ankietowe na terenie województwa świętokrzyskiego, podane się na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Kielcach:
http://kielce.stat.gov.pl/badania-statystyczne/siec-ankieterska/

Urząd Statystyczny w Kielcach
ul. Zygmunta Wróblewskiego 2
25-369 Kielce
Tel. 41 24-99-600
Mail: sekretariatuskie@stat.gov.pl
www.stat.gov.pl

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support