Niniejszym informuję rolników posiadających gospodarstwa rolne na terenie Gminy Końskie, iż na terenie gminy działa powołana przez Burmistrza Miasta i Gminy Końskie zarządzeniem  Nr 209/2018 z dnia 28 czerwca 2018 r. Komisja Gminna do spraw szacowania strat w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej oraz budynkach mieszkalnych, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

W związku z powyższym rolnicy, których plony ucierpiały w wyniku panującej suszy mogą zgłaszać szkody w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich (sekretariat, pok. nr 24) na załączonym druku wniosku.

Zgłaszając szkody należy uwzględnić system monitoringu suszy, który jest zamieszczony na stronie internetowej  Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego – System Monitoringu Suszy Rolniczej w Polsce   www.susza.iung.pulawy.pl, gdzie podane są obszary i wykazy roślin dotkniętych suszą na danym terenie.

Wszelkich informacji można uzyskać w Wydziale Urbanistyki, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w pok. nr 212 , tel. 41 372 3249 w. 212.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support