To był wieczór pełen emocji i wzruszeń – nie tylko sportowych, ale i artystycznych. W czwartek 13 lutego br. w sali bankietowej „Astoria” w Końskich odbyła się „Konecka Gala Sportu 2020”, która stanowiła swoiste podsumowanie sukcesów osiągniętych w rywalizacji sportowej w minionym roku.

Gospodarzem tego wydarzenia był Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Piotr Słoka Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich wraz z Wiceprzewodniczącą Reginą Maciejczyk, Wiesław Rożej Prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także przedstawiciele Koneckiej Rady Sportu, prezesi klubów i stowarzyszeń sportowych, działacze sportowi, sponsorzy oraz dyrektorzy szkół.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej Gali Sportu byli: znakomity karateka Maciej Mazur Wicemistrz Świata Karate Shinkyokushin oraz lekkoatletki Iga Baumgart-Witan – Mistrzyni Europy i Wicemistrzyni Świata w sztafecie 4×400 m oraz Małgorzata Hołub-Kowalik brązowa medalistka Mistrzostw Świata w sztafecie 4 x 400 m wraz z trenerem Aleksandrem Matusińskim.

Podsumowanie roku sportowego 2019 rozpoczęto prezentacją filmu przedstawiającego sylwetki koneckich sportowców oraz najważniejsze wydarzenia sportowe ubiegłego roku. Następnie głos zabrał wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, który zaprezentował działania koneckiego samorządu w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej wraz z poniesionymi na nie nakładami finansowymi.

Muzycznych wrażeń tego wieczoru dostarczyli Alicja Woldańska, Nina Filiks, Maria Frączyk, Daniel Feliński oraz Olaf Młodziński wokaliści MGDK w Końskich. Galę poprowadził Rafał Szymczyk redaktor sportowy Radia Kielce.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień. Jak co roku zostały one przyznane w różnych kategoriach i dyscyplinach sportowych. Nie zabrakło wyróżnień indywidualnych i zespołowych. Był to również czas na złożenie gratulacji zawodnikom i trenerom, którzy w minionym roku odnieśli znaczące sukcesy sportowe na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej.

Na zakończenie głos zabrał burmistrz Krzysztof Obratański: „Traktując to spotkanie jako okazję do podsumowania roku, ale i do wyróżnienia tych, którzy w sporcie i w działalności okołosportowej zrobili tak dużo dla naszej społeczności chciałbym pogratulować nagrodzonym i wyróżnionym i podziękować tym, którzy stali za ich sukcesami (…). Składając te podziękowania i gratulacje w imieniu miasta i gminy Końskie chciałbym przypomnieć, że organizowanie życia sportowego, wspieranie go w samorządzie to również jest praca zespołowa. To jest zbiorowy wysiłek bardzo wielu ludzi. Chciałbym odwołać się do nich, ich pracy i im złożyć także podziękowanie”.

Oto nagrodzeni i wyróżnieni w poszczególnych kategoriach:

Sportowiec Roku 2019 w dyscyplinie KARATE: Oliwia Małecka
Sportowiec Roku 2019 w dyscyplinie MMA: Gerard Bąk
Sportowiec Roku 2019 w dyscyplinie KICKBOXING: Wiktoria Czyżewska
Sportowiec Roku 2019 w dyscyplinie KULTURYSTYKA I FITNESS: Przemysław Świercz
Sportowiec Roku 2019 w dyscyplinie TRÓJBÓJ SIŁOWY: Dawid Stachurski
Sportowiec Roku 2019 w dyscyplinie TRIATHLON: Przemysław Szymanowski
Sportowiec Roku 2019 w dyscyplinie PŁYWANIE: Szymon Grot
Sportowiec Roku 2019 w dyscyplinie TANIEC SPORTOWY: Maria Frączyk
Wyróżnienie w dyscyplinie MOTOCROSS: Wiktor Płodzik
Sportowiec Roku 2019 w dyscyplinie PIŁKA RĘCZNA: Przemysław Matyjasik
Sportowiec Roku 2019 w dyscyplinie PIŁKA NOŻNA: Łukasz Herda
Niepełnosprawny Sportowiec Roku 2019: Kamil Ocetek
DRUŻYNA ROKU 2019:
Drużyna Seniorów Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej
TRENER ROKU 2019: Bartłomiej Gad
ODKRYCIE ROKU 2019: Jakub Owczarek
NAGRODA SPECJALNA: Mateusz Garbacz
WYDARZENIE SPORTOWE ROKU 2019: XIV Wyścig mjr Hubala – SANTE TOUR

Praca społeczna na rzecz rozwoju sportu na terenie miasta i gminy Końskie:
– Damian Staromłyński
– Adam Makuch
– Piotr Bocheński
– Robert Napierała
– Maciej Kiełbowski
– Grzegorz Telka
– Paweł Mazurowicz
– Arkadiusz Krakowiak
– Jan Wojna
– Grzegorz Andryszczyk
– Robert Białas
– Dariusz Sapieja
– Karol Płodzik
– Piotr Dwojakowski
– Magdalena Płodzik
– Izabela Milcarz
– Sebastian Dwojakowski
– Dariusz Kos
– Mirosław Dworak

Przyjaciel Sportu:
– Nadleśnictwo Ruda Maleniecka
– Nadleśnictwo Barycz
– Łukasz Cygan i Norbert Jarosz – BMS Bakery Multi Serwis Sp. z o.o.
– Rafał Postuła – Fansuld Sp. j.
– Marcin Zapała – Piomar Końskie Sp. z o.o.
– Anna Pluta i Rafał Brzechwa – FHU Optima
– Paweł Bocheński – Usługi Remontowo-Budowlane „Bochen”
– Jarosław Paszyński – Firma Produkcyjno-Handlowa „Milap”
– Stanisław Pilarski

– Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich
za zajęcie 2 miejsca w Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rocznik 2003-2005 oraz za zajęcie 5 miejsca w Świętokrzyskich Igrzyskach Dzieci rocznik 2006 i młodsi.

– Wyróżnienie dla Moniki Cholewińskiej
za propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz za podejmowanie inicjatyw mających na celu upowszechnianie sportu i różnych form rekreacji wśród mieszkańców miasta i gminy Końskie w roku 2019

Stypendia sportowe Burmistrza Miasta i Gminy Końskie:
– Wiktoria Czyżewska – Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Kultury
– Oliwia Małecka – Konecki Klub Karate Kyokushin
– Przemysław Szymanowski – z inicjatywy Burmistrza
– zawodnicy Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej: Karol Fidor, Adrian Gruszczyński, Dawid Maleszak, Ernest Pilarski, Artur Rurarz, Łukasz Telka, Paweł Wolski, Bartosz Woś, Kacper Woźniak
– zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego NEPTUN „MKS-NEPTUN” Końskie: Karol Armata, Jakub Dajer, Łukasz Herda, Mateusz Kowalski, Patryk Kwiecień, Adrian Maciejewski, Krzysztof Pach, Adam Sierszyński, Łukasz Skalski, Mariusz Skoczylas, Jan Sroka, Mateusz Zacharski

Nagrody pieniężne dla zawodników KONECKIEGO KLUBU KARATE KYOKUSHIN za osiągnięte wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym w roku 2019:
Amelia Łyczek, Martyna Białecka,  Jakub Owczarek oraz Olgierd Kozielski

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support