W sobotę 24 czerwca br. odbył się Konecki Piknik Militarny zorganizowany przez Koneckie Stowarzyszenie im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Data tej imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ w tym dniu obchodzona była 120. rocznica urodzin legendarnego dowódcy Hubala. Zlot skupił miłośników militariów i jazdy konnej z całej Polski.

Jednym z elementów programu tegorocznego pikniku była parada pojazdów militarnych. O godz. 10.00 przez centrum naszego miasta przejechało kilkadziesiąt samochodów i motocykli wojskowych. Następnie z uczestnikami zlotu można było się spotkać w Parku Miejskim w Końskich, gdzie zgromadzeni mieszkańcy Końskich mogli podziwiać militaria, zrobić sobie zdjęcie, a także posmakować tradycyjnej wojskowej grochówki z prawdziwej menażki.

Po krótkim postoju uczestnicy pikniku udali się do miejscowości Skrzyszów, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support