21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Jak co roku przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich odbyła się niezwykle miła uroczystość, na którą przybyły przedszkolaki z koneckich przedszkoli samorządowych.

Wśród gości znaleźli się również Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim oraz Krystyna Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu.

Dzieci pojawiły się w parku w pięknych strojach, które akcentowały nadchodzącą porę roku. Były bociany,motyle, biedronki czy żabki oraz oczywiście najważniejsza w tym dniu „Pani Wiosna”. Przedszkolaki witały wiosnę śpiewając piosenki i recytując wiersze. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z przyjścia tej najpiękniejszej pory roku.Nad całością wydarzenia czuwała kadra z Przedszkola nr 2 w Końskich.

Na zakończenie spotkania, przedszkolaki wypuściły w niebo kolorowe balony. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support