Paradą grup współorganizujących imprezę rozpoczęły się w niedzielne popołudnie Koneckie Senioralia 2022.

Grupy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Domu Dziennego Pobytu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Rady Seniorów przemaszerowały ze śpiewem na ustach od „Egipcjanki” do Biblioteki Pedagogicznej i z powrotem. Każda z grup odróżniała się za pomocą chust, szalów czy kapeluszy. Na czele szli Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, jego zastępca Krzysztof Jasiński, przedstawiciel Stowarzyszenia MANKO, ambasador zdrowego stylu życia „Głosu Seniora” dr Marek Pilch i dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury Piotr Salata.

Święto seniorów otworzył burmistrz Krzysztof Obratański i dr Marek Pilch, a także hymn wykonany przez przedstawicieli organizatorów „Żyjmy pełnią życia”.

Potem zaczął się bogaty program artystyczny, który rozpoczęła niespodzianka – Tatiana Dokanina z partnerskiego miasta Końskich Mohyleva Podolskiego z Ukrainy. Wokalistka obdarzona pięknym głosem tym razem przyjechała do Polski wraz z mężem Andriejem i córką Sołomiją, by wraz z burmistrzem organizować pomoc humanitarną dla Ukrainy.

W programie prowadzonym przez Annę Wiaderną z Miejsko – Gminnego Domu Kultury wystąpiły chóry grup senioralnych, kabaret Uniwersytetu Trzeciego, Zofia Münnich z Rady Seniorów, a także zaproszeni goście: Bożena Zielińska, Rafał Sak, Wacław Pejas z zespołem, „Perły z lamusa” ze Skarżyska Kamiennej. W bloku „młodzież dla seniorów” zaśpiewały Alicja Woldańska, Patrycja Dukat i Maria Frączyk z Miejsko – Gminnego Domu Kultury.

Hucznymi brawami publiczność nagrodziła pokaz mody seniorek i seniorów. Prezentowane były stroje wizytowe, plażowe i sportowe.

Na terenie parku można było się posilić na stoiskach kół gospodyń wiejskich, przejść podstawowe badania w panelach medycznych, uzyskać kartę seniora, poradę dotyczącą fryzjerstwa, dietetyki, psychologii, pierwszej pomocy przedmedycznej i wielu innych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta koneckiego rynku. O tym, jak będzie on wyglądał po zakończeniu remontu opowiadali burmistrzowie Krzysztof Obratański i Krzysztof Jasiński.

Podczas występu ostatniej z grup artystycznych, „Pereł z lamusa”, na podłogę przygotowaną do tańca wyruszyli seniorzy, którzy pokazali młodszym, jak można się żywiołowo i radośnie bawić. Zabawa taneczna zakończyła Koneckie Seniorali 2022.

Święto organizowali wraz z grupami senioralnymi: Miejsko – Gminny Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy w Końskich.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support