Konkurs plastyczny „Dobrze się czuje, bo odpady segreguje” wystartował 10 września i trwał do 10 listopada br.Organizatorem konkursu było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Celem konkursu plastycznego było rozwijanie zainteresowań na temat ekologii i segregacji odpadów wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja wiedzy i świadomości o segregacji odpadów oraz zwiększenie świadomości co do potrzeby prowadzenia segregacji odpadów w gospodarstwach domowych.

Konkurs dedykowany był dla klas pierwszych szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Końskie.Łącznie wpłynęło 18 prac, które były prezentowane na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Dziebałtowie.

15 listopada komisja konkursowa dokonała rozstrzygnięcia wyników konkursu.Każdy uczeń z klas, które wzięły udział w konkursie otrzymał książkę „My strażnicy planety”, natomiast nauczyciele pakiety promocyjne PGK.

26 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Dziebałtowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego, który odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, Waldemar Pietrasik Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Krystyna Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji, delegacje uczniów ze szkół wraz z opiekunami oraz dyrektorzy szkół.

Wśród nagrodzonych znalazły się szkoły:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie klasa I B – wychowawca: Wioletta Chrabąszcz.
II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli klasa IB – wychowawca: Jolanta Sułek.
III miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie klasa I – wychowawca: Beata Owczarek.

Wyróżnione szkoły to: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Końskich (klasa I A), Szkoła Podstawowa Nr 1 w Końskich (klasa I C) oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support