W dniu 15 grudnia 2017 r. o godzinie 11.00 na sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Końskie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt : „Mój dom, mój azyl – dbam o czyste powietrze”.

Konkurs plastyczny organizowany przez Urząd Miasta i Gminy Końskie prowadzony był w Szkołach Podstawowych w okresie od 20 listopada do 8 grudnia 2017 r.

Celem konkursu było zwiększenie świadomości dzieci w zakresie wpływu zanieczyszczeń powietrza powstałych ze źródeł niskoemisyjnych na zdrowie człowieka oraz środowisko.

Zakres tematyczny prac plastycznych w konkursie został określony jako nawiązanie do treści zawartych w realizowanym przez Gminę Końskie „Programie Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Końskie” ukazujących postawy wpływające na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Do konkursu zostały złożone prace wykonane przez dzieci z 8 szkół podstawowych.

Wszystkie prace złożone przez uczniów charakteryzowały się dużą pomysłowością i oryginalnością co utrudniało dodatkowo dokonanie oceny przez komisję konkursową.

Każda praca była ciekawa i zasługiwała na uznanie. Złożone prace były oceniane w dwóch etapach edukacyjnych tj. klasy I-III i klasy IV-VI Szkoły Podstawowej.

ETAP I-III
1. Miejsce – Julia – uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Rogowie
2. Miejsce – Kinga – uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie
3. Miejsce – Diana – uczennica klasy III Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich

Dla pozostałych uczestników konkursu z tego etapu przewidziane są dyplomy oraz upominki:

ETAP IV-VI
1. Miejsce – Maja – uczennica V klasy Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli,
2. Miejsce – Michał – uczeń V klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie
3. Miejsce – Nikola – uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich,

Również dla pozostałych uczestników konkursu Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wręczył nagrody. Z wyłonionych prac, które zajęły 1 miejsce powstanie plakat promujący życie w czystości w naszej gminie.

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support