„Końskie biega” – to nazwa biegu, który odbył się w piątek, 19 maja br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich, już po raz ósmy. Warto zaznaczyć, że pierwszy raz pod tą nazwą, bowiem jego minione edycje odbywały się pod hasłem: „Polska biega”.

Akcja była jednym z elementów „XII Koneckich Dni Profilaktyki”, których w tym roku tematem przewodnim jest „Rodzina, twój bezpieczny świat”.

W imprezie wzięło udział blisko 500 osób, w większości uczniowie ZSP Nr 1. Nie zabrakło również przedstawicieli szkół podstawowych i gimnazjalnych, tj.: Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Końskich, Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 w Końskich, Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli oraz Zespołu Szkół w Rogowie. W gronie gości znaleźli się m.in.: członek Zarządu Powiatu Koneckiego Dorota Duda, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Końskich Waldemar Cisowski oraz Naczelnik Ruchu Drogowego KPP Grzegorz Michorek oraz wiceburmistrzowie Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński – pomysłodawca akcji na terenie naszej gminy oraz Marcin Zieliński, który uczestniczył w rywalizacji!

W wyścigu mógł pobiec każdy, bez względu na wiek. Akcja miała na celu przede wszystkim promowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Bieg na dystansie 2000 m otworzyła Beata Jakubowska – dyrektorka szkoły organizującej imprezę. Nieważny był czas i wyniki, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Warto jednak zauważyć, że pierwszy do mety dobiegł Dominik Młodziński, uczeń klasy ekonomicznej w ZSP Nr 1. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Nagrodzono również najstarszego i najmłodszego biegacza. Następnie uczniowie klas mundurowych przedstawili ciekawy pokaz akcji antyterrorystycznej. Impreza zakończyła się losowaniem upominków oraz wspólnym grillowaniem.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support