Miasto i Gmina Końskie jest położone w bardzo atrakcyjnym miejscu w centrum Polski, w województwie świętokrzyskim.

Miasto i Gmina Końskie jest położone w bardzo atrakcyjnym miejscu w centrum Polski, w województwie świętokrzyskim. Atrakcyjność Gminy wynika zarówno z wyjątkowego położenia, ale i ze zróżnicowania przyrodniczego.

tereny

Stwarza to przychylny klimat zarówno dla rozwoju przedsiębiorczości jak i turystyki. W roku 2013 oddana została do użytku obwodnica Końskich, która usprawniła komunikację pomiędzy Warszawą, Kielcami i Łodzią. Ponadto przez miasto przebiega linia kolejowa Skarżysko-Kam. – Koluszki wraz z bocznicą towarową.

Na obszarze Miasta i Gminy Końskie funkcjonuje Starachowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Ulgi podatkowe oraz preferencje regionalne, oferowane potencjalnym inwestorom są skutecznym mechanizmem pomocy publicznej i zachętą do lokowania biznesu właśnie w SSE. Oferowany przez nas teren pod przyszłe inwestycje wyposażony jest w infrastrukturę techniczną i komunikacyjną.

Inwestorzy, którzy podejmą decyzje o lokalizacji biznesu w mieście i gminie Końskie, mogą być pewni, że znajdą tu przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju oraz profesjonalną obsługę administracyjną. Do lokalizacji inwestycji zachęca także bliskość międzynarodowych portów lotniczych w Łodzi -112 km, w Warszawie – 129 km i w Krakowie 172 km.

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada ponad 70 hektarów pod tereny inwestycyjne.

Ustala on:
1. Przeznaczenie podstawowe: obiekty produkcyjne, składy i magazyny
2. Przeznaczenie dopuszczalne: obiekty handlu wielkopowierzchniowego, zabudowa usługowa, urządzenia infrastruktury technicznej dla potrzeb lokalnych i urządzenia obsługi komunikacyjnej, w tym parkingi dla samochodów ciężarowych.

Gmina Końskie posiada do sprzedaży działki o powierzchni:
0,2000 ha
0,5000 ha
a także około:
1,1300 ha
1,5000 ha
1,9000 ha
2,7000 ha
3,0000 ha
4,5000 ha
9,0000 ha

Zapraszamy do inwestowania w SSE w Końskich
Burmistrz Miasta i Gminy Końskie
Krzysztof Obratański

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support