W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, rozpoczęto realizację kolejnej ważnej inicjatywy skierowanej do osób samotnych, przewlekle chorych oraz starszych, które ukończyły 60 rok życia.

W dniu 24 marca 2016 r. tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miejskiej w Końskich, Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wspólnie z Anetą Mikuszewską-Sorn Dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich oraz Romanem Struzikiem Przewodniczącym Rady Seniorów Miasta i Gminy Końskie wręczyli na ręce sołtysów z terenu naszej gminy pierwsze „Koperty Życia” dla wytypowanych mieszkańców z poszczególnych sołectw.

W „Kopercie Życia” znajduje się ankieta. Należy w niej wpisać imię i nazwisko, numer PESEL, dane kontaktowe do najbliższych, oznaczenie grupy krwi oraz informacje na temat stanu zdrowia: wykaz chorób, uczuleń oraz zażywanych leków. Do koperty można włożyć inne, ważne – z medycznego punktu widzenia – informacje, na przykład kartę informacyjną z ostatniego pobytu w szpitalu. Należy pamiętać, aby dane zawarte w formularzu na bieżąco aktualizować. Wypełnioną ankietę należy włożyć do koperty, a następnie do woreczka foliowego (znajduje się w zestawie), który szczelnie zamykamy. Całość trzeba umieścić w lodówce. Na jej drzwiach należy przytwierdzić otrzymany w zestawie magnes z napisem: „Tu znajduje się koperta życia”.

Burmistrz Krzysztof Obratański, gorąco zachęcał do przyłączenia się do akcji: „Koperta życia to inicjatywa, którą jako samorząd podejmujemy w trosce o Państwa bezpieczeństwo. Jak pokazuje doświadczenie innych gmin, koperta zawierająca informację dla służb medycznych, niejednokrotnie uratowała ludzkie życie.”

Koperty, które są wydawane nieodpłatnie można odbierać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskie oraz u sołtysów w sołectwach na terenie gminy Końskie. Zestawy będą też rozdawane podczas akcji prozdrowotnych i dostarczane przez pracowników socjalnych.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support