Rada Seniorów Miasta i Gminy Końskie, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku – Aktywni w Końskich oraz władze miasta i gminy Końskie przypominają, że seniorzy z terenu naszej gminy mogą liczyć na wielorakie wsparcie w okresie trwania pandemii COVID-19.

W ramach rządowego programu Wspieraj Seniora – Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów osoby po 70 roku życia (w wyjątkowych przypadkach pomoc może być udzielona osobie przed 70 rokiem życia, jeżeli brak jest możliwości samodzielnego zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej takiej osoby) otrzymają pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu, aby ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych na zewnątrz podczas pandemii, ze względu na ich bezpieczeństwo. Program jest realizowany od 20 października do 31 grudnia 2020 r. Każdy kto chce z niego skorzystać powinien zadzwonić na ogólnopolską infolinię pod numer 22 505 11 11. Po przyjęciu zgłoszenia przekazywane jest ono, w przypadku Gminy Końskie, do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którego pracownicy takiej pomocy udzielają.

Z ofertą wsparcia wyszła też Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie. Osoby, zwłaszcza starsze, które nie mogą, bądź w obawie o własne zdrowie nie chcą udać się do biblioteki osobiście mogą, dzwoniąc pod numer telefonu 41 372 25 05, zamówić książkę, również z opcją dostarczenia jej do domu.

Ponadto mieszkańcy gminy, niezależnie od wieku, mogą liczyć na pomoc Strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie. Obejmuje ona m.in.: zrobienie zakupów, zakup leków niezbędnych do funkcjonowania czy nawet wyprowadzenie zwierząt domowych na spacer.

Wystarczy zadzwonić do Pana Piotra Malinowskiego pod numer telefonu 535 336 606.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support