W dniach 9-10 lipca br. odbyły się „Kuźnice Koneckie”. Organizatorem tej dwudniowej imprezy, która zgromadziła wielu mieszkańców naszego regionu i turystów z całej Polski było Starostwo Powiatowe w Końskich.

Konecki magistrat reprezentowali Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim oraz radni Rady Miejskiej w Końskich na czele z jej Przewodniczącym Zbigniewem Kowalczykiem.

Tradycyjnie w drugim dniu tego powiatowego święta wzięły udział delegacje gmin z terenu powiatu koneckiego. Na placu przed Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi swoje stoisko promocyjne zaprezentowała również Gmina Końskie. Odwiedzający mogli przede wszystkim obejrzeć prace nagrodzone w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej pn. „Rewitalizacja Rynku w Końskich”, a wśród nich zwycięski projekt Wiesława Michałka z Krakowa oraz kolekcję fotografii przedstawiających centrum Końskich sprzed wielu lat oraz jego współczesny wygląd. Chętni mogli także wziąć udział w konkursie wiedzy o Ziemi Koneckiej i wygrać atrakcyjne gadżety promocyjne, a także posmakować wybornego bigosu i ciasta drożdżowego.

Jak co roku wydarzeniem, które zgromadziło najwięcej publiczności była inscenizacja historyczna pt. „W imieniu Polski Walczącej – zamach na Fittinga”. Na uczestników Kuźnic czekało wiele innych atrakcji, wśród nich: zawody w „rzucie podkową”, liczne pokazy i oczywiście dużo muzyki. Na scenie wystąpił m.in. znany konecki muzyk Roman Cieślak z zespołem „RIF” oraz Paweł Stasiak z zespołem Papa D.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support