Gmina Końskie aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem MANKO – Głos Seniora w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom.

W skutek tej współpracy 20 września br. w Parku Miejskim w Końskich odbyło się sportowe wydarzenie pn. „Międzypokoleniowy Marszobieg po Zdrowie”.

W wydarzeniu wzięło udział nieco ponad 100 osób.Wśród uczestników marszobiegu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich i Szkoły Podstawowej w Pomykowie, przedszkolaki z Zespołu Przedszkolnego nr 1 Przedszkole nr 5, a także podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Końskich, zaś ze środowisk senioralnych: Uniwersytet Trzeciego Wieku-Aktywni w Końskich i Związku Nauczycielstwa Polskiego Sekcja Emerytów i Rencistów w Końskich oraz mieszkańcy. Wszystkich przybyłych powitał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, zaś jego zastępca Krzysztof Jasiński czynnie uczestniczył w biegu. Pan Marek Pilch – ambasador Zdrowego Stylu Życia Głosu Seniora, reprezentujący Stowarzyszenie MANKO, poprowadził rozgrzewkę oraz wygłosił krótki wykład na temat zdrowego stylu życia. Zachęcał do różnorakich aktywności dla osób po 60-tce rekomendując ich zbawienny wpływ na zdrową i sprawną przyszłość seniorów.

Przed rozpoczęciem biegu każdy uczestnik musiał się zarejestrować i pobrać numer startowy. Punktualnie o godzinie 10.30 wszyscy wyruszyli na trasę wiodącą alejkami parku, liczącą symboliczne 1748 metrów. Dystans ten to rok nadania naszemu miastu praw miejskich. Po ukończeniu trasy wręczono nagrody dla zwycięzców: pamiątkowe puchary, medale i upominki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Poniżej prezentujemy wyniki Międzypokoleniowego Marszobiegu po Zdrowie:

Kategoria OPEN
I miejsce- Bartłomiej Lipowski (Szkoła Podstawowa nr 2)
II miejsce- Miłosz Staromłyński (Zespół Przedszkolny nr 1 Przedszkole nr 5)
III miejsce- German Dolzhenko (Szkoła Podstawowa nr 2)

SENIORZY
I miejsce – Ireneusz Biskupski
II miejsce – Krzysztof Jasiński
III miejsce – Małgorzata Kołodziejczyk
IV miejsce – Danuta Choińska
V miejsce Teresa Dunajska

Najmłodszy uczestnik Wiktoria Augustyn
Najstarszy uczestnik Andrzej Grabowski

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support