W dniach 19-21 czerwca br. na stadionie przy ul. Maratońskiej w Końskich odbyły się Mistrzostwa Polski Champions.

Każdego dnia sportowe święto dotyczyło innej kategorii wiekowej. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, a konecki samorząd na potrzeby mistrzostw udostępnił stadion i ufundował puchary.

Do naszego miasta przyjechało ponad 300 najlepszych młodych piłkarzy z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

W sobotę na boisku pojawili się zawodnicy w kategorii wiekowej U9. Drużyna z Końskich tego dnia nie zaszła daleko w rozgrywkach, a mistrzem rocznika 2012 została reprezentacja Mińska Mazowieckiego.

W niedzielę na boisku rywalizowały ekipy w kategorii U11 (rocznik 2010). Ekipa AP Champions Końskie wywalczyła tego dnia czwarte miejsce, a najlepszą drużyną okazała się AP Champions Brzesko. Podczas zmagań rocznika 2010 obecny był Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskich Krzysztof Jasiński, który wręczył nagrody i upominki młodym piłkarzom.

Poniedziałek był ostatnim dniem Mistrzostw Polski Champions.

W rozgrywkach rocznika 2009, czyli kategorii U12 reprezentacja Końskich wypadła najlepiej, bo została wicemistrzem turnieju. Uległa jedynie AP Champions z Kwidzyna w finałowym meczu.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support