Z uwagi na obowiązujące obostrzenia dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie informuje, że tegoroczne obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbędą się w zmienionej symbolicznej formule.

O godzinie 11:45, tradycyjnie na placu przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich, nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt oraz okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. W związku z zakazem zgromadzeń prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między uczestnikami uroczystości oraz przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Następnie o godzinie 12:15 w Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny. W kościele może uczestniczyć w modlitwie maksymalnie 35 osób, zachowując odpowiednie zasady bezpieczeństwa i zalecane odstępy.

Przebieg obchodów transmitowany będzie przez Internet (www.tkn24.pl).

 

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support