Z uwagi na obowiązujące obostrzenia dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie informuje, że tegoroczne obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbędą się w zmienionej symbolicznej formule.

O godzinie 11:45, na placu przed Świątynią Grecką w Parku Miejskim w Końskich, nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt oraz okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. W związku z zakazem zgromadzeń prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między uczestnikami uroczystości oraz przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Następnie o godzinie 12:15 w Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny.

Przebieg obchodów transmitowany będzie przez Internet (www.tkn24.pl).

W programie zaplanowano również spacer historyczny „Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej w Końskich”. Biuro imprezy czynne w godzinach 9.00 – 16.00 na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. Partyzantów 7.

Szczegółowe informacje na plakatach poniżej:

plakat-3-maja-2021 plakat-3-maja-2021-marsz

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support