W czwartek 13 października br. w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie odbyły się gminne obchody „Dnia Edukacji Narodowej”.

Dzień ten jest bowiem szczególną okazją by podziękować nauczycielom i pracownikom oświaty za ich trudną i niezwykle odpowiedzialną pracę na rzecz edukacji i wychowania młodego pokolenia.

Wszystkich przybyłych gości, wśród których znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka wraz z wiceprzewodniczącą Reginą Maciejczyk, Skarbnik Miasta i Gminy Końskie Beata Lis, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Małgorzata Jaskólska oraz radny Rady Miejskiej w Końskich i sołtys Rogowa Marek Kozerawski- powitali dyrektorzy placówki Waldemar Wiktorowski i Beata Gawrońska.

W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć wielu ciepłych słów i życzeń. Burmistrz Krzysztof Obratańskiskierował swoje słowa do wszystkich osób związanych z oświatą:„Zwyczajowo ten dzień określa się jako Dzień Nauczyciela, dlatego kilkadziesiąt lat temu przyjęto tę oficjalną nazwę – Święto Komisji Edukacji Narodowej, bo edukacja jest pojęciem znacznie szerszym niż tylko odniesienie do jednej grupy zawodowej. To jest pojęcie, które odnosi się do całej oświatowej rodziny i obejmuje dzieci i młodzież, które w szkołach szukają zaspokojenia ciekawości, znajdują przyjaźnie, obejmuje rodziców, którzy ufają temu, że w szkole ich dzieci znajdą kręgosłup moralny. Wreszcie jest to rzeczywiście święto nauczycieli i pracowników oświaty […] Bez twórczej myśli nauczyciela, jego wzoru i przykładu prawdopodobnie nasze kolejne pokolenia byłyby mniej polskie, mniej patriotyczne, mniej umiałyby liczyć, pisać i pewnie mniej czuć. Wszystkim Państwu za to serdecznie dziękuję i życzę by naturalne dla grupy zawodowej plany i marzenia miały szansę się spełnić, również w życiu osobistym”.Do składania życzeń przyłączyli się również Piotr Słoka, Marek Kozerawski,Karolina Orłowska – Carmenate Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Końskich oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Najważniejszym punktem obchodów było wręczenie Nagród Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej. Wśród nagrodzonych znalazło się 12 dyrektorów i 24 nauczycieli szkół i przedszkoli z terenu gminy Końskie:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich:
– Małgorzata Barańska
– Beata Kowalczyk
– Marta Długosz
– Katarzyna Gloger
– Katarzyna Pręcikowska
– Izabela Persona
– Jarosław Drzazga – dyrektor

Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich:
– Janina Ceterowska
– Urszula Ciura
– Elżbieta Jakubowska
– Izabela Zielińska
– Jacek Szmit – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Bedlnie
– Sławomir Drzazga – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Dziebałtowie
– Jadwiga Smołuch
– Beata Zbróg – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
– Marzena Czapelska
– Paweł Milcarek – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach
– Karina Dziuba
– Aneta Kijewska – dyrektor

Zespól Placówek Oświatowych w Nieświniu
– Izabela Obratańska
– Agata Zielińska – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie
– Agata Wolak
– Halina Wachowicz – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie
– Anna Dzierzgwa
– Waldemar Wiktorowski – dyrektor

Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
– Robert Krakowiak
– Lilianna Saik
– Edyta Kowalska
– Justyna Maliborska
– Czesław Staciwa – dyrektor

Zespół Przedszkolny nr 1 w Końskich
– Anna Gawrońska

Przedszkole nr 2 w Końskich
– Anna Serek
– Karolina Michalska – dyrektor

Przedszkole nr 3 w Końskich
– Barbara Serek

Przedszkole nr 4 w Końskich
– Dorota Chamczyk

Przedszkole nr 6 w Końskich
– Karina Boczek – dyrektor

Uroczystość uświetniły występy uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie. Scenki z życia szkoły w okresie pandemii oraz niezwykle ujmujący taniec z flagami – to tylko niektóre elementy bogatego programu artystycznego, który przygotowali nauczyciele: Izabela Garbacz, Joanna Szewczyk –Kędzior, Monika Kosmal, Katarzyna Kozerawska i Robert Walczyk.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support