We wtorek w siedzibie Urzędzie Miasta i Gminy Końskie podpisano umowę dotyczącą zakupu nieruchomości przy ulicy Franciszka Gasińskiego w Modliszewicach na rzecz strażaków z OSP Modliszewice.

Podczas uroczystego przekazania nieruchomości i symbolicznego wręczenia kluczy do budynku obecni byli prezes  OSP Grzegorz Chrabąszcz, wraz z członkami zarządu: Marcinem Rożnowskim, Krzysztofem Szmitem i Łukaszem Kowalskim. Druhowie dotychczas korzystali z budynku udostępnionego przez Wspólnotę Wiejską.

Nowa siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewicach, oprócz budynku, który zostanie przeznaczony na siedzibę OSP, posiada dwa duże garaże na samochody ratowiczo-gaśnicze.

Koszt zakupu budynku pod remizę to 370 tysięcy złotych, a na prace adaptacyjne przeznaczone jeszcze będzie dodatkowo około 80 tysięcy złotych.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support