W dniu 15 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich odbyły się eliminacje gminne kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, w grupie I – 6 osób, w grupie II – 13 osób.

Nad prawidłowym przestrzeganiem regulaminu turnieju czuwało jury w składzie:
przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich – st. kpt. Robert Pałosz i mł. kpt. Jacek Suder oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Końskich – Izabela Szmit i Małgorzata Augustyniak.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa – grupa młodsza (kl. I-IV)
1. Jan Pancer-Zespół Placówek Oświatowych w Bedlnie
2. Zuzanna Słowik – Zespół Placówek Oświatowych w Dziebałtowie
3. Kornelia Morka – Zespół Placówek Oświatowych w Dziebałtowie
II grupa – grupa starsza (kl. V –VIII )
1. Kacper Malasy – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
2. Joanna Węglińska – Zespół Placówek Oświatowych w Bedlnie
3. Urszula Turalska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Końskich

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Do eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 21 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich zakwalifikowały się następujące osoby: Jan Pancer, Zuzanna Słowik, Kacper Malasy oraz Joanna Węglińska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.

konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support