W dniu 14 marca 2024 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie odbyły się eliminacje gminne kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie licznie wzięły udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół podstawowych, w grupie I – 12 osób, w grupie II – 23 osób.

Nad prawidłowym przestrzeganiem regulaminu turnieju czuwało jury w składzie: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Jasiński, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich – mł.bryg. Mariusz Czapelski i kpt. Jacek Suder oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Końskich –inspektor Izabela Szmit i Małgorzata Augustyniak.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa – grupa młodsza (kl. I-IV)
1. Jan Pancer-Zespół Placówek Oświatowych w Bedlnie
2. Filip Markiewicz- Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
3. Julia Makuch – Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
II grupa – grupa starsza (kl. V –VIII )
1. Kacper Malasy – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
2. Maksymilian Szmit – Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie
3. Zuzanna Słowik – Zespół Placówek Oświatowych w Dziebałtowie

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się następujące osoby: Jan Pancer, Filip Markiewicz, Kacper Malasy i Maksymilian Szmit.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support