W dniu 19 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich odbyły się eliminacje miejsko – gminne XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem niniejszego konkursu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego. W eliminacjach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z klas I-VI – 14 osób oraz klas VII i gimnazjów – 10 osób.

Nad prawidłowym przestrzeganiem regulaminu turnieju czuwało jury w składzie: przewodniczący – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Jasiński, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich – bryg. Marek Kowalczyk i kapitan Robert Pałosz oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Końskich – Jan Chrabąszcz.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa – szkoły podstawowe:
1. Michał Kaczmarek – Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach
2. Paweł Dajer – Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
3. Małgorzata Peliwo – Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich

II grupa – klasy VII i gimnazja
1. Natalia Sobczyk – Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
2. Julia Kaczmarek – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
3. Kinga Antosik – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się następujące osoby: Michał Kaczmarek, Paweł Dajer, Natalia Sobczyk i Julia Kaczmarek.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support