W środę, 11 października br. odbył się gminny etap „Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka”.

To już trzecia edycja wydarzenia, którego inicjatorem jest Kuratorium Oświaty w Kielcach. Rywalizacja miała miejsce w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich. W zawodach wzięły udział przedszkolaki z dziesięciu  placówek oświatowych z terenu gminy Końskie, a najlepsze okazały się dzieciaki z Przedszkola nr 2 w Końskich i to właśnie one wezmą udział w kolejnym etapie, na szczeblu powiatowym.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim oraz gospodarzem wydarzenia Pawłem Milcarkiem, dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich. Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach, które miały sprawdzić ich sprawność fizyczną. Zawody miały na celu zachęcić je do zabawy ze sportem oraz propagować zdrowy styl życia.  Dla każdego uczestnika przygotowano dyplomy oraz słodki poczęstunek, a miejsca na podium zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami.

Choć finalnie rywalizację wygrały przedszkolaki z Przedszkola nr 2, zwycięzcami byli wszyscy, którzy w tym dniu postawili na ruch i dobrą zabawę!

 

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support