W poniedziałek 28 października 2019 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich odbyła się już XVII edycja akcji „ Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, organizowanej przez redakcję „Echo Dnia”, przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

W przedsięwzięciu propagującym bezpieczne zachowania oraz zdrowy i higieniczny tryb życia uczestniczyli uczniowie klas pierwszych ze szkół podstawowych z terenu gminy Końskie wraz z  opiekunami. Dzieciom towarzyszyli również Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy Końskie Krystyna Milczarek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich Jarosław Drzazga.

Imprezę poprowadził konferansjer – Wojciech Stachurski wraz ze swoim przyjacielem „Jeżem Edkiem” – maskotką Echa Dnia, którzy zadbali o niezwykle radosną atmosferę tego spotkania. W trakcie zabawy edukacyjnej przygotowanej przez przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy wcielili się w role owadów zamieszkujących krainę zwaną „Krusikowo” pierwszaki mogły poszerzyć swoją wiedzę, na temat bezpieczeństwa w domu i na podwórku. Następnie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich opowiadali dzieciom o swojej pracy, prezentowali urządzenia, które na co dzień pomagają ratować ludzkie życie i zdrowie  oraz uczyli jak zawiadamiać straż o pożarach. Dzięki przedstawicielom koneckiej policji na czele z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podinspektorem Grzegorzem Michorkiem dzieciaki mogły utrwalić wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, a także zobaczyć jak wygląda kierowanie ruchem drogowym.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support