W piątek 21 października 2016 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich odbyła się XIV edycja akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, organizowanej przez redakcję „Echo Dnia”, przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

W przedsięwzięciu propagującym bezpieczne zachowania oraz zdrowy i higieniczny tryb życia dzieciakom towarzyszyli nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich Jarosław Drzazga.

Całość imprezy poprowadził konferansjer – Wojciech Stachurski wraz ze swoimi pomocnikami „Jeżem Edkiem” oraz „Chicholudkami”, którzy zadbali o niezwykle radosną atmosferę tego spotkania. W trakcie zabawy edukacyjnej, pierwszaki ze szkół podstawowych z terenu gminy Końskie mogły poszerzyć swoją wiedzę, m.in. na temat zagrożeń czyhających na drodze, w lesie a nawet podczas zabawy w domu. Pogadankę dotyczącą przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, poprowadzili Tomasz Kruszyna i Iwona Zarańska policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Następnie Mariusz Czapelski wraz z kolegami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich opowiadali dzieciom o swojej pracy, prezentowali urządzenia, które na co dzień pomagają ratować ludzkie zdrowie i życie oraz uczyli jak zawiadamiać straż o pożarach czy wypadkach. Z kolei do częstego mycia zębów i rąk oraz jedzenia warzyw i owoców przekonywał uczniów Piotr Mernecki z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Po raz pierwszy w akcji udział wzięli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Końskich: Sylwia Armada, Sławomir Cieślak, którzy przestrzegali dzieci przed niebezpieczeństwami, które mogą napotkać w gospodarstwach rolnych oraz podczas prac polowych.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele poszczególnych instytucji przeprowadzili „klasówkę” na temat omówionych zagadnień. Nasze pierwszaki z pytaniami poradziły sobie bez najmniejszego problemu, udowadniając, że formuła nauki poprzez zabawę sprawdza się znakomicie.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support