W dniu 25 listopada 2015 r. w siedzibie Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Końskie, która powołana została Uchwałą Nr X/87/2015 Rady Miejskiej w Końskich z dnia 30 czerwca 2015 r., a jej skład osobowy Zarządzeniem Nr 413/2015 Burmistrza Miasta i Gminy Końskie z dnia 9 września 2015 r. Młodzieżowa Rada pełnić będzie rolę opiniodawczą, wnioskodawczą oraz doradczą w sprawach dotyczących młodzieży.

W radzie znalazło się 12 przedstawicieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszej gminy: Klaudia Dunajska z Gimnazjum w Rogowie, Piotr Karlikowski z Gimnazjum nr 2 w Końskich, Natalia Krakowiak z Gimnazjum nr 1 w Końskich, Kamil Krawczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, Monika Kuleta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, Justyna Makuch z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich, Patryk Młynarczyk z Niepublicznego Gimnazjum „Awans” w Końskich, Izabela Popiel z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, Paweł Sosnowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, Adrian Urbański z Niepublicznego Technikum Zawodowego w Końskich, Aleksandra Wcisło z Gimnazjum w Stadnickiej Woli oraz Szymon Zapała z Niepublicznego Technikum „Awans” w Końskich.

Obrady otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. W spotkaniu uczestniczyli także Zastępcy Burmistrza: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Marek Kozerawski, Sekretarz Gminy Anna Głębocka, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy Krystyna Milczarek, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego Krzysztof Stachera a także członkowie prezydium Rady Seniorów i dyrektorzy koneckich szkół.

Członkowie rady otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Końskie zaświadczenie o wyborze. Wyrażając nadzieję, że do nowej roli młodzi radni podejdą odpowiedzialnie, burmistrz złożył wybranym serdeczne gratulacje i życzył samych dobrych decyzji oraz pozytywnych inicjatyw. Została odczytana rota przyrzeczenia i radni złożyli uroczyste ślubowanie. Od tego momentu zaczęło funkcjonować nowe ciało samorządowe, mające swój statut, określone cele i zadania do zrealizowania.

Najważniejszym punktem tego pierwszego posiedzenia był wybór prezydium Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Końskie. Młodzież w głosowaniu tajnym wybrała spośród siebie przewodniczącego, którym został 17-letni uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie – Skłodowskiej w Końskich Paweł Sosnowski. Jego zastępcami zostali: Izabela Popiel z I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich i Piotr Karlikowski z Gimnazjum nr 2 w Końskich. Na Sekretarza Młodzieżowej Rady wybrano Aleksandrę Wcisło z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli.

Gratulacje młodym radnym złożyli Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Marek Kozerawski oraz Przewodniczący Rady Seniorów Miasta i Gminy Końskie Roman Struzik, którzy zadeklarowali młodszym kolegom swoją pomoc i wsparcie.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support