13 czerwca 2019 r. był w Przedszkolu nr 1 w Końskich  dniem wielkiej radości, wspólnej zabawy i biesiadowania. Piknik Rodzinny pod hasłem „Kochamy Was”

zgromadził całą przedszkolną społeczność. Gościem honorowym zabawy był zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie pan Krzysztof Jasiński.

W organizację imprezy zaangażowani byli wszyscy pracownicy przedszkola oraz rodzice naszych wychowanków. Wspólne grillowanie i biesiadowanie przy słodkościach i owocowych sałatkach uatrakcyjniły popisy artystyczne przedszkolaków z grup: „Wesołe Krasnale”, „Serduszka” i „Słoneczka”. W wierszu i piosence dzieci wyraziły swoją miłość do rodziców. Do wspólnego śpiewu porwał nas Zespół Ludowy „Korniczanka”, występ którego był wielką atrakcją. Hitem okazała się premiera utworzonego na potrzeby pikniku Teatrzyku Rodzicielskiego – pod opieką Elżbiety Drozd, którego aktorzy przedstawili interpretację wierszy Jana Brzechwy: „Leń”, „ Skarżypyta”, „Kłamczucha” i „Samochwała”.

Do wspólnej recytacji utworu „ Kłamczucha” udało się włączyć pana Krzysztofa Jasińskiego.           Atrakcji było wiele na tzw. „ Przystankach zabawowych”:
• Malowanie twarzy i robienie fryzur – prowadzone przez uczniów ZSP nr 2 w Końskich ( opiekun B. Szteleblak);
• Warsztaty ceramiczne – prowadzone przez pana Pawła Stasińskiego;
• Warsztaty zabawkarskie – prowadzone przez pana Wojciecha Pargieła;
• „Maluję jak umiem” – nauczycielka Agnieszka Garbacz;
• „Kolorowe mury”- nauczycielka Danuta Kaźmierczyk;
• „Zabawy naszych babć” – nauczycielka Teresa Makuch;
• „Serce dla mamy i taty” – nauczycielka AnnaBaran.

Koordynatorką imprezy była dyrektor Przedszkolanr 1 w Końskich pani Halina Wachowicz.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support