W dniu 11 maja br. w Parku Miejskim w Końskich w ramach Gminnych Dni Profilaktyki odbył się plenerowy event „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Podczas spotkania zorganizowano strefę edukacyjną z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pierwszej pomocy dla dzieci oraz pokazy pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia refleksu, reakcji po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle). Ponadto zapewniony został aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (rowerki czy specjalistyczny masaż karku) oraz możliwość skorzystania z podstawowych badań jak pomiar ciśnienia, tętna i zawartości tlenu we krwi. Przygotowane dla dzieci oraz dorosłych atrakcje miały przede wszystkim edukować w temacie bezpieczeństwa i ratowania życia.

W trakcie eventu firma ubezpieczeniowa Compensa przekazała Końskim defibrylator AED. Z rąk dyrektora koneckiego oddziału Compensy Zbigniewa Rurarza sprzęt odebrali wiceburmistrzowie Końskich Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński. To nowoczesne urządzenie ratujące życie zostało zamontowane na ścianie obiektu handlowego przy ulicy Wojska Polskiego 3 (to budynek, w którym dawniej znajdował się Klub Osiedlowy KAESEMEK).

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support