14 lutego 2018r. Gmina Końskie podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację inwestycji pn. Rekultywacja i remediacja zdegradowanych zbiorników wodnych na terenie miasta Końskie na łączną kwotę ok. 13 mln zł, z czego 85% stanowi dofinansowanie.

Roboty budowlane obejmować będą obszar 7,33 ha, gdzie zlokalizowane są stawy: „Browary I”, „Browary II” oraz „Stary Młyn”. Zbiorniki te to popularne miejsce rekreacyjne, a ich brzegi i dno w znacznej mierze mają charakter naturalny. Część brzegów jest niezagospodarowana i silnie porośnięta roślinnością, natomiast same zbiorniki zostały zanieczyszczone substancjami z grupy „metale i metaloidy” oraz grupy „wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne”.

Rekultywacja i planowe uporządkowanie pozwoli na odzyskanie w pełni bezpiecznych walorów wypoczynkowych, a nawet sportowych tych terenów.

Źródłem dofinansowania projektu będzie działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego w ramach II osi priorytetowej POIiŚ 2014-2020, dla której – na podstawie porozumienia z Ministerstwem Środowiska – NFOŚiGW jest instytucją wdrażającą.

Zgodnie z powyższym informujemy o opracowanym i udostępnionym narzędziu informatycznym umożliwiającym przekazanie informacji o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych projektu poprzez:
a) specjalny adres e-mail (nadużycia.POIS@mr.gov.pl) lub
b) elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej (www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci)

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support