Na terenie naszej gminy w Sielpi Wielkiej w dniach 6-13.11.2021 odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów.

Impreza centralna zlecona przez Polski Związek Szachowy, realizowana przez Stowarzyszenie Szachowe „Hetman” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W półfinałach wzięło udział 104 zawodników wraz z osobami towarzyszącymi
(opiekunami, rodzicami, trenerami) z całej Polski w łącznej liczbie 200 osób. Zawodnicy walczyli o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Każdy z zawodników rozegrał 9 partii.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Burmistrz Miasta i Gminy Końskie. Gmina ufundowała puchary i medale dla zwycięzców. Przekazaliśmy również materiały promocyjne gminy i województwa świętokrzyskiego.

W czasie mistrzostw odbyły się także imprezy towarzyszące: wspólna zabawa w Laser Space w Kielcach, ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek, konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o ziemi świętokrzyskiej. Dzięki materiałom promocyjnym przekazanym przez naszą gminę, uczestnicy w wolnym czasie zwiedzali piękne zakątki Gminy Końskie i ziemi świętokrzyskiej.

Zakończenie półfinałów uświetnił przyjazd Zastępcy Burmistrza Krzysztofa Jasińskiego. Burmistrz wręczył puchary i medale zwycięzcom i wyraził nadzieję na kolejne przedsięwzięcia szachowe realizowane w Gminie Końskie.

Zamieszczono informacje o patronacie we wszystkich materiałach promocyjnych i informacyjnych związanych z realizacją przedsięwzięcia, w tym na stronie Stowarzyszenia i w lokalnych mediach. Współorganizatorzy i uczestnicy przedsięwzięcia zostali poinformowani o przyznanym patronacie.

Impreza zyskała bardzo przychylne recenzje w środowisku szachowym i większość szachistów zadeklarowała przyjazd na kolejne imprezy szachowe organizowane w Sielpi.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support