Pierwszy dzień wiosny powitał nas ciepłymi promieniami słońca. W samo południe 21 marca br. przed Urzędem Miasta i Gminy Końskie  w  barwnym korowodzie zgromadziły się przedszkolaki by powitać „Wiosnę” – najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością.

Przedszkolaków wraz z opiekunami powitał zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński wraz z zastępcą Marcinem Zielińskim i Naczelnikiem Wydziału Edukacji Krystyną Milczarek.
Uśmiechnięte przedszkolaki wiosnę powitały w sposób wielce artystyczny. Wśród dzieci znalazł się bocian, wiewiórka i oczywiście wiosna, głównie dominował kolor zielony i żółty, kolorowe kwiaty oraz nakrycia głowy – przepiękne wianki, kapelusze i czapeczki.  Dzieci z przedszkoli znajdujących na terenie gminy przygotowały wiosenne piosenki i wierszyki, by w ten sposób na wesoło powitać Pierwszy Dzień Wiosny.

Jak zwyczaj i tradycja nakazują, symbol zimy-słomianą kukłę Marzannę wrzucamy do wody, więc wszystkie dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła” próbowały wystraszyć zimę. W ten symboliczny sposób przy wspólnym śpiewaniu przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę.

To był dzień pełen radości. Mamy nadzieję, że wiosna nas słyszała i w najbliższych miesiącach  podaruje nam dużo słoneczka.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support