Szanowni Państwo. Mieszkańcy Miasta i Gminy Końskie,

Oddaję w Państwa ręce Strategię Rozwoju Miasta i Gminy Końskie do 2032 roku – dokument, który będzie determinował rozwój naszego miasta i gminy przez następne kilkanaście lat.

K.ObratańskiNie powstałaby ona bez Państwa zaangażowania, które znalazło odzwierciedlenie poprzez udział w konsultacjach społecznych, najpierw diagnozy Strategii, a następnie treści właściwego dokumentu oraz licznie zgłaszane uwagi.

Dlatego też, chciałbym Państwu, w tym miejscu, za nie bardzo podziękować.

Niniejsza Strategia została w całości przygotowana przez pracowników urzędu miasta i gminy Końskie. Jest opracowana i skonsultowana, jako pierwszy tego typu dokument w województwie świętokrzyskim oraz jeden z pierwszych w kraju, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, zawiera zatem zupełnie nowe dla tego typu planów elementy, jak choćby model rozwoju przestrzennego miasta i gminy.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej przemyślany i przygotowany dokument nie będzie mógł być wdrożony w praktyce jedynie poprzez działania władz gminy i urzędników. Konieczne jest zaangażowanie nas wszystkich: przedsiębiorców stowarzyszeń, lokalnych liderów, jednostek samorządowych na szczeblu władz powiatowych i wojewódzkich. Tylko dzięki wspólnemu działaniu zdołamy zrealizować cele Strategii i doprowadzić do wieloaspektowego rozwoju naszej małej ojczyzny.

Dlatego też serdecznie zachęcam Państwa do zapoznania się z treścią dokumentu i uwzględnienia zaproponowanych w nim kierunków rozwoju w prowadzonych przez Państwa działaniach społecznych i gospodarczych.

Z wyrazami szacunku,
Burmistrz Miasta i Gminy Końskie
Krzysztof Obratański

 

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support