W dniu 21 listopada 2019 roku miała miejsce uroczyste „wkopanie łopaty” – symboliczne rozpoczęcie inwestycji dotyczącej budowy ul. Jarzębinowej w Sielpi.

W wydarzeniu uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Końskie – Pan Krzysztof Obratański, Zastępca Burmistrza – Pan Marcin Zieliński, przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Piotr Słoka, Sołtys Sielpi – Pani Jolanta Lipowska oraz pracownicy Wydziału Dróg Gminnych i Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy w Końskich. W uroczystości brał udział również Pan Janusz Bakalarz– właściciel firmy Budowalno-Drogowej „BAKAMEX”, która będzie realizować inwestycję.

W ramach inwestycji przewidziana jest realizacja ok. 1 km nawierzchni asfaltowej jezdni wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową z kostki brukowej, poboczem gruntowym oraz budową oświetlenia ulicznego kablowego.

Inwestycja jest pożądana zarówno przez mieszkańców sołectwa, jak i dla turystów odwiedzających Sielpię w okresie wakacyjnym. Na podstawie umowy zawartej w październiku bieżącego roku firma „BAKAMEX” ma zakończyć pracę w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wartość zadania wynosi 1 827 122,63 zł, w tym dofinansowanie – 1 096 273,00 zł. Dofinansowanie zadania pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych – instrumentu zarządzanego przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support