Z uwagi na przypadającą w tym roku 100. rocznicę utworzenia Policji Państwowej zaplanowano szereg przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i artystycznym.

Jedyną z takich inicjatyw było zorganizowanie przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Końskich oraz Urzędem Miasta i Gminy w Końskich, Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich ,,100 lat Policji”, który został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Jego rozstrzygnięcie i podsumowanie odbyło się w dniu 26 kwietnia 2019 r. w auli Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się, między innymi Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Małgorzata Rudnicka, przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Jacek Staromłyński, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki, Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Waldemar Cisowski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński. Zaproszonych gości powitali prowadzący spotkanie Elżbieta Pryciak z KWP w Kielcach oraz st. sierż. Piotr Przygodzki – Oficer Prasowy KPP w Końskich.

Konkurs „100 lat Policji” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród najmłodszych, młodzieży jak i seniorów. Łącznie nadesłano 43 prace konkursowe, wśród których oceniane były prace plastyczne, literackie, audiowizualne oraz sceniczne. Komisja Konkursowa miała trudne zadanie, gdyż zgodnie z Regulaminem Konkursu, mogła wytypować do etapu ogólnopolskiego wyłącznie jedną pracę w każdej kategorii konkursowej. Wśród laureatów znaleźli się:

I. Kategoria malarsko-plastyczna:
– Amelia Basiak z Placówki Wsparcia Dziennego w Końskich (klasy 0-3),
– Marta Sota z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli (klasy 4-8),
– Alicja Rzepka z Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie (OPEN szkoły średnie).

Nagrody Specjalne:
– Szymon Kurdziel – syn funkcjonariuszy Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie,
– uczniowie klasy mundurowej z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich.

II. Kategoria literacka:
– Piotr Walendziak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach (wiersz),
– Zuzanna Wąsik – córka funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Końskich (próby literackie).

Nagroda Specjalna:
– st. sierż. Andrzej Pawłowski funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

III. Kategoria audiowizualna:
– Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Aktywni w Końskich.

IV. Kategoria sceniczna:
– Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie.

Laureaci wojewódzkiego etapu konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich i w dalszym etapie będą rywalizować w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Komendzie Głównej Policji.

Życzymy powodzenia!

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support